25 lat Uniwersytetu w Białymstoku to niesamowici ludzie, prężny rozwój i wielkie dokonania. Piszemy o tym na jubileuszowej stronie internetowej, którą niedawno uruchomiliśmy. I warto być czujnym czytelnikiem, bo ruszamy z konkursami na Facebooku UwB, które będą dotyczyć ćwierć wieku największej podlaskiej uczelni.

Wystarczy śledzić posty z hasztagiem #25latUwB na Facebooku Uniwersytetu w Białymstoku – https://www.facebook.com/uniwersytetwbialymstoku

Pierwszy konkurs już dziś (8 lutego). Zaczynamy historycznie!

Jubileuszowa strona internetowa to mnóstwo informacji poświęconych teraźniejszości i historii UwB. Są aktualne wydarzenia związane z jubileuszem i te historyczne, pokazujące podstawy i drogę do samodzielności uniwersytetu. Nie brakuje też sylwetek osób, które stały za rozwojem uczelni.

Serdecznie zapraszamy Studentów, Pracowników, Absolwentów i wszystkich Przyjaciół naszej Uczelni do wspólnej zabawy. Tym bardziej, że do rozdania mamy wspaniałe zestawy gadżetów z jubileuszowym logo. Konkursy – obiecujemy – będą łatwe, przyjemne i będą krążyć wokół jubileuszowej strony internetowej.

Jakim wynikiem zakończyło się głosowanie w Sejmie 19 czerwca w 1997 roku w sprawie utworzenia Uniwersytetu w Białymstoku? (Ilu posłów głosowało, ilu było za, ilu – przeciw, ilu się wstrzymało). Podpowiedź można znaleźć oczywiście na stronie:  https://25.uwb.edu.pl/

Dla 5 osób, które jako pierwsze napiszą w komentarzu pod facebookowym postem prawidłową odpowiedź, mamy nagrody.

– Pokazujemy również to, czego udało nam się dokonać w ciągu 25 lat, z czego jesteśmy dumni, czym wyróżniamy się w regionie, w kraju i na świecie. Chwalimy się inwestycjami i ciekawostkami związanymi z Uniwersytetem w Białymstoku. Są wśród nich m.in. kampus, Obserwatorium z Planetarium, Filia w Wilnie, nowa siedziba Biblioteki Uniwersyteckiej, ekologiczne gadżety, czy uniwersytecki miód – wymienia Agnieszka Jabłońska-Perkowska, kierownik Działu Promocji Uniwersytetu w Białymstoku.

Strona będzie stale uzupełniana. Już wkrótce pojawią się tu m.in. rozmowy ze wszystkimi dotychczasowymi rektorami UwB.