Doborowe towarzystwo, mnóstwo atrakcji, pyszny poczęstunek i wspaniała muzyka, w tym koncert zespołu UwBand. Taki był Piknik Urodzinowy UwB zorganizowany z okazji jubileuszu największej podlaskiej uczelni. W kampusie bawili się wspólnie studenci, doktoranci oraz pracownicy UwB wraz z rodzinami. Frekwencja dopisała!

Piknik był okazją nie tylko do świętowania 25. urodzin UwB, ale także do spotkania w miłej, luźnej atmosferze całej społeczności akademickiej. Na imprezie zorganizowanej w kampusie UwB bawili się wspólnie studenci i pracownicy UwB, a wśród nich: rektor i prorektorzy Uniwersytetu w Białymstoku, byli rektorzy, dziekani wydziałów, dyrektorzy instytutów, nauczyciele akademiccy i pracownicy administracji centralnej.

Nie brakowało też rodzin z dziećmi, na które czekało wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, balonowe szaleństwo oraz wata cukrowa. Można było również zwiedzić przestrzeń kampusu. Tłumy zawitały do pełnego cennych eksponatów Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego. Chętni mogli też odwiedzić nową siedzibę Biblioteki Uniwersyteckiej albo zobaczyć wystawę dzwonków z całego świata, po której zainteresowanych oprowadzała przewodniczka (w tej roli rzecznik Uniwersytetu w Białymstoku Katarzyna Dziedzik).

Były też wizyty w Planetarium UwB. Osoby, którym wcześniej udało się zapisać, uczestniczyły w specjalnych pokazach filmowych.

Na wszystkich uczestników pikniku czekał pyszny catering, foodtrucki i inne niespodzianki od rektora. Oprawę muzyczną zapewnił DJ. Na scenie pojawił się też zespół UwBand, który tworzą wyjątkowo uzdolnieni studenci Uniwersytetu w Białymstoku i Przyjaciele Uczelni. Ich rockowo-jazzowo-bluesowa mieszanka stylów zachwycała, a wielu zachęciła do tańca.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Urodzinowych wydarzeń z okazji 25. lat UwB będzie więcej!